​Жаночыя спаборнiцтвы ў камандным спрынце на Алiмпiядзе сенсацыйна выйграли амерыканкi

Жаночую гонку сенсацыйна выйгралі амерыканкі Кікан Рэндал і Джэсіка Дзіггінс.

Жаночую гонку сенсацыйна выйгралі амерыканкі Кікан Рэндал і Джэсіка Дзіггінс. 0,19 секунды ім саступілі шведкі, трэцімі на фініш прыехалі нарвежскія лыжніцы.

У складзе каманды Нарвегіі бегла Марыт Б'ёрген. Бронзавы медаль стаў для яе ўжо чатырнаццатым алімпійскім – і гэта рэкорд па колькасці ўзнагарод на зімовых Алімпіядах. Папярэдняе дасягненне належыла нарвежскаму біятланісту Уле-Эйнару Б'ёрндалену (у яго 13 алімпійскіх медалёў). У мужчын перамагла каманда Нарвегіі. Другое месца ў расійскіх лыжнікаў, трэцяе – у французаў.